Prawdziwe podróże

Chiny - Chiński Smok - dwie Stolice (9 dni)

Oferta grupowa

Chiny, Pekin - Xi'an - Suzhou- Wenecja Wschodu, Luzhi- rejs po kanałach wodnego miasta- Szanghai, Chiny, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Chiny                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Pekin - Xi'an - Suzhou- Wenecja Wschodu, Luzhi- rejs po kanałach wodnego miasta- Szanghai

Chiński Smok - "Dwie Stolice"


Kwintesencja Chin to przede wszystkim Pekin - egzotyczny, tradycyjny i nowoczesny. To Zakazane Miasto z imponującą, pełną tajemniczości historią, Plac Tiananmen - najważniejszy plac miasta i najbardziej rozpoznawalne miejsce w Chinach, Chiński Mur - symbol Imperium  i obowiązkowy punkt programu. Kolejne miasto na trasie naszej wycieczki to Xi'an - była stolica Państwa Środka z dumną armią wojowników. Na koniec Szanghaj - nowoczesny i rozwijający się w zawrotnym tempie. Ale to nie tylko chłód stalowo- szklanych ogromnych budowli, to także buddyjskie świątynie pachnące drzewem sandałowym, gwar Starego Miasta, romantyczne uliczki wodnych miast i bujna zieleń miejskich ogrodów. To miasto o bogatej przeszłości i obiecującej przyszłości, pełne kontrastów i ciekawych ludzkich historii. Podczas zwiedzania koniecznie trzeba napić się tradycyjnej zielonej herbaty w tej najstarszej, usytuowanej w centrum Starego Miasta herbaciarni Huxingting. Program przygotowany dla turystów, którzy pragną poczuć i poznać dawne i współczesne Chiny.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Wylot do Chin.
Dzień 2
Przylot do Pekinu. Przejazd autokarem do centrum miasta. Wizyta we wpisanej na listę UNESCO Świątyni Nieba Tian Tan, uważanej za najpiękniejszą świątynię Pekinu. Następnie spacer po słynnym Placu Tiananmen, czyli Niebiańskiego Spokoju, który jest największym placem publicznym na świecie. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie ulicy Qianmen symbolizującej stary Pekin. Otaczające ją budynki są stylizowane na zabudowę z czasów dynastii Qing. Ulica ma ponad 500-letnią historię. Kolacja oraz nocleg w hotelu.
Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a po nim przejazd do kompleksu nekropolii dynastii Ming, który stanowi miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii. Zwiedzanie grobowców, spacer po tzw. Drodze Duchów (Shendao). Po południu zwiedzanie słynnego Wielkiego Muru Chińskiego, który stanowi największą atrakcję turystyczną Państwa Środka. Szacuje się, że został on wybudowany już w V w. p.n.e. W drodze powrotnej odwiedzimy Park Olimpijski Shunyi, gdzie w 2008 roku odbyły Igrzyska Olimpijskie. Wieczorem weźmiemy udział w regionalnej kolacji i spróbujemy słynnej kaczki po pekińsku. Nocleg w hotelu.
Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Następnie spacer po cesarskim kompleksie pałacowym dynastii Ming i Qing, znanym jako Zakazane Miasto. Zakazane, gdyż przez całe wieki wstęp do niego poza cesarzem i jego najbliższą rodziną mieli tylko najwyżsi dostojnicy państwowi. Kolejnym punktem programu będzie przejażdżka rikszami po wąskich ulicach pekińskich hutongów, połączona z wizytą w lokalnym domostwie. Hutong to zespół szczelnie połączonych ze sobą parterowych domów, budowanych w Chinach już od XII w. i przedzielonych jedynie wąskimi uliczkami. Ulice w hutongach do dzisiaj pozostają najwęższymi w Pekinie – niektóre mają mniej niż metr szerokości. Kolejno przejazd do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Letniego. Podczas spaceru będzie można zobaczyć Wzgórze Długowieczności z panoramą na sztuczne jezioro Kunming, liczne ogrody, altanki, pawilony, galerie oraz rezydencje. Obiadokolacja. Transfer na dworzec. Nocny przejazd pociągiem do miejscowości Xi'an.
Dzień 5
Przyjazd do Xi'an. Przejazd do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej, w którym znajduje się ponad 8 tysięcy wykonanych z terakoty (wypalonej gliny) posągów, przedstawiających żołnierzy, oficerów i ich konie. Naturalnych rozmiarów armia znajduje się nieopodal grobowca pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi i miała służyć mu w życiu pozagrobowym. Po zwiedzaniu czas wolny na tętniącej życiem Muslim Street. Kolejnym punktem programu będzie Wielki Meczet z VIII w. – najważniejszy zabytek dzielnicy muzułmańskiej w Xi'an. Wieczorem tradycyjna kolacja, tzw. Dumpling Dinner – chińskie pierożki przygotowane na przeróżne sposoby. Nocleg w hotelu.
Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Xi'an oraz Małej Pagody Dzikich Gęsi, zbudowanej na początku VIII w. jako relikwiarz dla sutr przywożonych do Chin z Indii Jedwabnym Szlakiem. Następnie lekcja chińskiej kaligrafii. Kolacja, transfer na dworzec i nocny przejazd pociągiem do Suzhou – zwanego Wenecją Wschodu.
Dzień 7
Przyjazd do Suzhou, transfer do hotelu oraz śniadanie. Zwiedzanie tzw. wodnego miasteczka Luzhi, jednego z najlepiej zachowanych antycznych miast w Chinach. Wąskie uliczki i stare kamienne mosty nad kanałami wodnymi przywołują na myśl Wenecję. Popłyniemy łodzią w krótki rejs po kanałach Wodnego Miasta. Następnie zwiedzanie XI-wiecznego Ogrodu Mistrza Sieci, zaprojektowanego z niebywałym kunsztem i uważanego do dziś za arcydzieło klasycznej chińskiej sztuki ogrodniczej. Kolejno wizyta w fabryce jedwabiu, w której podejrzymy proces produkcji naturalnego jedwabiu i dowiemy się jak odróżnić jedwab naturalny od sztucznego. Kolacja oraz nocleg w hotelu.
Dzień 8
Po śniadaniu przejazd autobusem do Szanghaju. Zwiedzanie miasta: wjazd na jeden z wysokościowców, spacer po nadbrzeżnej promenadzie Bund, następnie Świątynia Nefrytowego Buddy oraz Stare Miasto. Po intensywnym zwiedzaniu czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Obiadokolacja. Wieczorem dla chętnych rejs po rzece Huang Pu, podczas którego podziwiać będzie można nowoczesną dzielnicę Pudong. Nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot oraz powrót do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa – Pekin oraz Szanghai – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją oraz pociągami w Chinach,
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach ***/**** oraz 2 noclegi w pociągach (wagon sypialny z kuszetkami),
 • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, w tym 2 regionalne,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • zwyczajowe napiwki,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy

Cena nie zawiera:

 • wizy chińskiej,
 • wydatków własnych,
 • kosztów realizacji programu - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Pekinu).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 700 zł, 
 • Turyści udający się do Chin w celach turystycznych muszą posiadać wizę. Koszt wizy chińskiej: 540 zł (445 zł wiza, 95 zł pośrednictwo wizowe).

Fakultatywnie:
 • Waluta
  Renminbi (Juan) (CNY)
   
 • Czas lokalny
  GMT +8
  Brak czasu letniego.
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Wiza wydawana jest w Ambasadzie.

 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 9 h
   
 • Język
  Język chiński. Czasem można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, I (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów