Prawdziwe podróże

Chiny - Północne Chiny - z wizytą w Szaolin (9 dni)

Oferta grupowa

Chiny, Pekin - Zhengzhou - Dengfeng - Luoyang - Xi'an - Pingyao, Chiny, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Chiny                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Pekin - Zhengzhou - Dengfeng - Luoyang - Xi'an - Pingyao

Północne Chiny - z wizytą w Szaolin (9 dni)


Tajemnicze Państwo Środka z cywilizacją kształtowaną przez tysiące lat, odmierzane kolejnymi dynastiami niezmiennie fascynuje podróżników. Tajemnicza kultura, egzotyka, baśniowe krajobrazy sprawiają, że Chiny stały się na turystycznej mapie świata jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na Ziemi. Turystów przyciąga doskonała kuchnia, niekonwencjonalna medycyna, a także codzienne życie i obyczaje Chińczyków tak bardzo odmienne od naszych. Kwintesencja Chin to przede wszystkim Pekin - egzotyczny, tradycyjny i nowoczesny. To Zakazane Miasto z imponującą, pełną tajemniczości historią, Plac Tiananmen - najważniejszy plac miasta i najbardziej rozpoznawalne miejsce w Chinach, Chiński Mur - symbol Imperium i obowiązkowy punkt programu. Legenda Chin to znany z filmów o kung-fu Klasztor Szaolin w Dengfeng - miejsce powstania chińskich sztuk walki. Kolejnym miejscem na trasie naszej wyprawy to Xi'an - była stolica Państwa Środka z dumną armią wojowników. Program przygotowany dla turystów, którzy pragną poczuć i poznać dawne i współczesne Chiny.

Dzień 1
Spotkanie z pilotem na lotnisku. Wylot do Chin.
Dzień 2
Przylot do Pekinu. Przejazd autokarem do centrum. Wizyta we wpisanej na listę UNESCO Świątyni Nieba Tian Tan, uważanej za najpiękniejszą świątynię Pekinu. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie i popołudniowy odpoczynek. Kolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do pekińskiego ogrodu zoologicznego, gdzie będziemy mieli możliwość zobaczyć m. in. urocze pandy. Kolejno przejazd do wpisanego na listę UNESCO Pałacu Letniego. Podczas spaceru będzie można zobaczyć Wzgórze Długowieczności z panoramą na sztuczne jezioro Kunming, liczne ogrody, altanki, pawilony, galerie oraz rezydencje. Po południu zwiedzanie słynnego Wielkiego Muru Chińskiego, który stanowi największą atrakcję turystyczną Państwa Środka. Szacuje się, że został on wybudowany już w V w. p.n.e. W drodze powrotnej odwiedzimy Park Olimpijski Shunyi, gdzie w 2008 roku odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Przejazd do hotelu na kolację oraz nocleg.
Dzień 4
Po śniadaniu przejazd na słynny Plac Tiananmen, czyli Niebiańskiego Spokoju, który jest największym placem publicznym na świecie. Następnie spacer po cesarskim kompleksie pałacowym dynastii Ming i Qing, znanym jako Zakazane Miasto. Zakazane, gdyż przez całe wieki wstęp do niego poza cesarzem i jego najbliższą rodziną mieli tylko najwyżsi dostojnicy państwowi. Kolejnym punktem programu będzie przejażdżka rikszami po wąskich ulicach pekińskich hutongów, połączona z wizytą w lokalnym domostwie. Hutong to zespół szczelnie połączonych ze sobą parterowych domów, budowanych w Chinach już od XII w. i przedzielonych jedynie wąskimi uliczkami. Ulice w hutongach do dzisiaj pozostają najwęższymi w Pekinie – niektóre mają mniej niż metr szerokości. Nocny przejazd pociągiem do miejscowości Zhengzhou.
Dzień 5
Przyjazd do Zhengzhou, transfer do hotelu oraz śniadanie. Następnie przejazd do legendarnego Klasztoru Szaolin w Dengfeng, znanego jako miejsce powstania chińskich sztuk walki. Kolejno podróż do Luoyang, gdzie zobaczymy fascynujące Groty Dziecięciu Tysięcy Buddów (Longmen Shiku). Jest to monumentalny kompleks świątynny wykuty w stromych wapiennych skałach –
w ponad dwóch tysiącach grot i nisz skalnych wykuto ponad 100 tysięcy posągów. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd pociągiem do miejscowości Xi'an, gdzie zobaczymy Muzeum Armii Terakotowej, w którym znajduje się ponad 8 tysięcy wykonanych z terakoty (wypalonej gliny) posągów, przedstawiających żołnierzy, oficerów i ich konie. Naturalnych rozmiarów armia znajduje się nieopodal grobowca pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi i miała służyć mu w życiu pozagrobowym. Następnie spacer po tętniącej życiem Muslim Street. Wieczorem tradycyjna kolacja, tzw. Dumpling Dinner – chińskie pierożki przygotowane na przeróżne sposoby. Nocleg w hotelu.
Dzień 7
Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Xi'an oraz Małej Pagody Dzikich Gęsi, zbudowanej w na początku VIII w. jako relikwiarz dla sutr przywożonych do Chin z Indii Jedwabnym Szlakiem. Po zwiedzaniu czeka nas lekcja chińskiej kaligrafii. Następnie przejazd do miejscowości Pingyao słynącej z najlepiej zachowanej zabudowy z epok dystanstii Ming i Qing. Obiadokolacja i nocleg w hotelu z tradycyjnie urządzonymi pokojami. 
Dzień 8
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie starożytnego miasta Pingyao i jego dobrze zachowanej, otoczonej wysokimi murami, najstarszej części, pochodzącej z XIV w. Przejazd pociągiem do Pekinu. Czas wolny na zakup ostatnich pamiątek. Pożegnalna kolacja – słynna kaczka po pekińsku. Nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot oraz powrót do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa – Pekin – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją oraz pociągiem w Chinach,
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***/**** oraz 1 nocleg w pociągu (wagon sypialny z kuszetkami),
 • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji, w tym 2 regionalne,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • zwyczajowe napiwki,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy

Cena nie zawiera:

 • wizy chińskiej,
 • wydatków własnych,
 • kosztów realizacji programu - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Pekinu).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 800 zł,
 • Turyści udający się do Chin w celach turystycznych muszą posiadać wizę. Koszt wizy chińskiej: 540 zł (445 zł wiza, 95 zł pośrednictwo wizowe)

Fakultatywnie:
 • Waluta
  Renminbi (Juan) (CNY)
   
 • Czas lokalny
  GMT +8
  Brak czasu letniego.
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Wiza wydawana jest w Ambasadzie.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 9 h
   
 • Język
  Język chiński. Czasem można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, I (takie jak w Polsce)

Aktualnie brak terminów