Włoskie Espresso

Cena od: 1350 PLN

Włochy, Lido di Jesolo, Wenecja, Watykan, Rzym, Asyż, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

WŁOSKIE ESPRESSO
Morze Adriatyckie- Wenecja- Watykan-Rzym- Monte Cassino- Asyż

Siedem dni od Wenecji po Rzym

Zobaczymy najważniejsze miejsca- wizytówkę Włoch, po podróży odpoczynek nad morzem Adriatyckim by zebrać siły na podbój Rzymu - tętniącego życiem miasta z doskonale zachowanymi ruinami świątyń z czasów imperium rzymskiego; refleksyjne chwile na wzgórzu Monte Cassino a na koniec umbryjskie specjały, pokorna religijność Św. Franciszka z Asyżu.


Dzień 1 
Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. 
Dzień 2 
W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu nad Morzem Adriatyckim. Odpoczynek w kurorcie nadmorskim Lido di Jesolo. Obiadokolacja. Nocleg. 
Dzień 3 
Po śniadaniu przejazd do Wenecji. Spacer po mieście Św. Marka - rejs Canale Grande, Piazzetta i Piazza di San Marco, wzorowana na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu Bazylika św. Marka, słynny Most Westchnień, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa, Most i dzielnica Rialto, dzięki której Wenecja zyskała miano bazaru Europy. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu. 
Dzień 4 
Po śniadaniu przejazd do Watykanu, udział w Audiencji Generalnej (przy pobycie Ojca Św. w Rzymie). Zwiedzanie- Bazylika i Plac Św. Piotra. Po południu przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
Dzień 5 
Po śniadaniu przejazd do Rzymu, spacer po mieście. W programie m.in. Piazza Navona z fontanną Neptuna, Czterech Rzek i Kościołem Sant’Agnese in Agone, Panteon- jeden z najlepiej zachowanych zabytków starożytnego Rzymu, Plac Wenecki z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol- wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta, Forum Romanum- serce starożytnego miasta, Koloseum- budowla antycznego Rzymu budząca dzisiaj największy respekt, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami na szczycie, z których podziwiać możemy Kościół Trinita dei Monti, barokowa Fontanna di Trevi. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
Dzień 6 
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do miasta św. Franciszka- Asyżu. Zobaczymy jeden z najwybitniejszych zabytków XIII i XIV- wiecznej sztuki włoskiej- Bazylikę św. Franciszka, Piazza Comune, Bazylikę św. Klary- miejsce wiecznego spoczynku wiernej towarzyszki św. Franciszka. Po południu wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd nocny przez Austrię i Czechy. 
Dzień 7 
Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie 4 noclegi w hotelach **/*** (1 w Lido di Jesolo, 3 w okolicach Rzymu), 
 • wyżywienie 2 razy dziennie- 4 śniadania, 4 obiadokolacje, 
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A. 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.
 

Cena nie zawiera:

 • biletów komunikacji miejskiej w Rzymie (metro) i Wenecji (tramwaj wodny), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawów audio guide, podatku turystycznego– łącznie na te wydatki należy przygotować 60 EUR, 
 • napojów do obiadokolacji. 

Opcjonalnie:

 • Dopłata do pokoju 1-os. 280zł. 
 • Uroczysta kolacja przy muzyce- ok. 20 EUR/os. (realizowana przy grupie min. 30 osób chętnych). 
 • Istnieje możliwość dokupienia kolacji w Asyżu w 5. dniu imprezy. Koszt 2-daniowego, ciepłego posiłku ok. 12 EUR.Termin Cena Rezerwacja
28-04-2019 - 04-05-20191390 PLNRezerwuj
26-05-2019 - 01-06-20191390 PLNRezerwuj
11-08-2019 - 17-08-20191390 PLNRezerwuj
15-09-2019 - 21-09-20191350 PLNRezerwuj
20-10-2019 - 26-10-20191350 PLNRezerwuj